oferta

oferta

EKO GREŃ EG-DUO MULTI - kocioł na ekogroszek, miał, pellet, agropellet, łuski słonecznika, łupiny orzechów, pestki wiśni i czereśni

Kocioł EkoGreń EG-Duo Multi

Przkrój kotła EG-Duo Multi

Palnik kotła Eg-Duo Multi

Palnik kotła Eg-Duo Multi

Palnik i podajnik ślimakowy - EG Duo Multi
Kocioł Eko Greń EG-Duo Multi 15-25-50-75-100 kW

Uwaga: kocioł wycofany z produkcji


W kotle zastosowano innowacyjny palnik ze stali kwasoodpornej pozwalający spalać w optymalny sposób różnorodny opał: ekogroszek, groszek węglowy o granulacji do 35 mm, miał węglowy, pellet, agropellet, pellet ze słomy, łuski słonecznika, łupiny orzechów, pestki z wiśni i czereśni. Kocioł posiada dodatkowy ruszt do spalania w trybie ręcznym drewna kawałkowego.

Wymiennik ciepła w kotle wykonany jest z pionowych płomieniówek, kocioł wyposażono w manualny system czyszczący płomienówki. Czopuch odprowadzający spaliny może być wykonany z tyłu kotła lub pionowo na "dachu kotła". Sterowanie kotła zapewnia regulator EcoMax 800R Fuzzy Logic lub Estyma Igneo. W opcji do sterownika Estyma Igneo kocioł może być wyposażony w zapalarkę opału. Wyposażeniem standardowym kotła jest zabezpieczenie wodne "strażakiem" przed cofnięciem się żaru do zasobnika z opałem. Obudowa kotła i zasobnik na opał wykonane są ze stali nierdzewnej. W standardzie pojemność zasobnika wynosi 154 l (120 kg). W opcji można zamówić zaosobnik o poj. 300 l (240 kg). Zasobnik kotła wyposażony jest w automatyczny wyłącznik unieruchomiający napęd ślimaka i wentylator w momencie otwarcia pokrywy zasobnika co zabezpiecza przed cofnięciem się spalin i ognia w przypadku odwrotnego ciągu spalinowego. Gwarancja na szczelność wymiennika wynosi 5 lat.

 

powrót do listy produktów