oferta

oferta

ENKA kocioł piec retortowy z podajnikiem ślimakowym na eko groszek i inne paliwa stałe - ENKA SET 3 / ENKA SET 4

Piec z zasobnikiem Enka Set

Czopuch z tyłu kotła

Czopuch na górze kotła

Siłownik pokrywy zasobnika

Podajnik ślimakowy kotła

Regulator Plum ecoMax 800

Panel sterowania kotła

Piec Enka Set 3 / Enka Set 4 moc 15-18-22-26-36 kW

Enka Set 3 - stalowy automatyczny kocioł dwupaleniskowy z podajnikiem na ekogroszek i miał wyposażony w obrotowy palnik retortowy i drugi tradycyjny ruszt wodny do spalania drewna kawałkowego oraz grubszego sortymentu węgla. Wersja kotła Enka Set 4 spala dodatkowo pellet. 

Kotły są przeznaczone do pracy w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania systemu otwartego i zamkniętego. Wersja kotła przeznaczonego do pracy w układzie zamkniętym posiada wbudowaną wężownicę schładzająca.

Kotły z podajnikem ślimakowym typu Enka Set 3 i 4 przystosowane są do  spalania węgla ekogroszku, miału węglowego oraz peletu. Stosowanie dobrej jakości opału zapewnia optymalne parametry pracy kotła. Kotły Enka Set są wykonane ze stali kotłowej o grubości 6mm. Kocioł Enka Set jest wyposażony w stały w ruszt wodny umożliwiający spalanie grubego węgla i drewna  w tradycyjny sposób w trybie ręcznym.

Nowość – kocioł Enka Set z wyjściem czopucha do góry lub z boku i obrotowym palnikiem retortowym do spalania ekogroszku i miału wyposażony w sterownik ecoMax 800R z algorytmem Indyvidual Fuzzy Logic.

Czopuch umieszczony pionowo "na dachu" pieca lub z jego boku oraz króćce przyłączeniowe do instalacji z boku kotła umożliwiają jego ustawienie plecami bezpośrednio przy ścianie w zbyt małej kotłowni projektowanej na kocioł gazowy. Piec Enka Set wyposażony jest w najnowszej generacji sterownik elektroniczny ecoMax 800R firmy Plum z algorytmem Indyvidual Fuzzy Logic. Regulator  sam dobiera optymalne nastawy pracy kotła wyręczając użytkownika w żmudnym dobieraniu parametrów. Użytkownik pieca ustawia tylko temperaturę c.o. na sterowniku. Regulator ecoMax samoczynnie dobiera odpowiednie parametry pracy kotła gwarantując komfortowe i ekonomiczne użytkowanie pieca. Wyposażenie kotła retortowego w sterownik ecoMax  800R wyznacza nowe standardy obsługi kotłów spalających ekogroszek.

 instrukcja obsługi i instalacji kotła Enka Set 3

 karta katalogowa regulatora ecoMax 800R

 instrukcja obsługi regulatora ecoMax 800R

 


Gwarancja - 5 lat na szczelność wymiennika, 2 lata na osprzęt. Serwis gwarancyjny producenta.

powrót do listy produktów